ЯК ВИБРАТИ ІГРОВИЙ КОМП'ЮТЕР
При виборі ігрового комп'ютера потрібно поставити перед собою питання:
- Для яких цілей я його беру? В які ігри планую грати?
- Який бюджет я можу закласти на його покупку?
- В який дозвіл екрана я буду грати?
Якщо ви збираєтеся грати в невимогливі ігри, на зразок Overwatch, Rainbow Six Siege або Fortnite вам не знадобиться потужний комп'ютер, навіть на самих максимальних налаштуваннях. А ось в нових іграх, таких як Cyberpunk 2077, Metro Exodus або Call of Duty Modern Warfare знадобиться потужна збірка. Для ігор потрібна хороша відеокарта. Трохи нижче, ви побачите таблицю з показниками FPS в різних іграх і відкритих і зрозумієте, наскільки потужна відеокарта вам потрібна. Якщо ж ви хочете комп'ютер для потокової передачі або роботи, стане в нагоді потужний процесор і великий об'єм оперативної пам'яті.
Відеокарта
Відеокарта - найважливіший компонент в ігровому комп'ютері. Вона більшою мірою впливає на те, скільки кадрів в секунду (FPS) видасть ваш ПК. А скільки кадрів потрібно? Чим більше тим краще, тим плавніше буде ігровий процес і ви побачите більше деталей. Мінімальним необхідним для комфортного гейминга є 60 FPS. Однак FPS впирається в частоту оновлення монітора. Якщо частота дорівнює 60 Гц, а ваша відеокарта видає в грі 200 FPS, то побачите ви все одно лише 60. Тому щоб отримати на моніторі FPS, більш ніж 60, потрібно придбати монітор з частотою оновлення в 120, 144, 165 Гц або більше.
При виборі ігрового ПК варто звернути увагу і на дозвіл монітора. Чим воно більше, тим потужніше повинна бути відеокарта, щоб отримувати оптимальний FPS. Для вирішення 1920 × 1080 (FHD) буде потрібно відеокарта від GTX 1650 до RTX 3060. Для 2560 × 1 440 (2К, QHD) - RTX 3060 / RTX 3060 Ti і вище, а для 3840 × 2160 (4К) - RTX 3070 / RTX 3080 / RTX 3090. На даний момент найкращими ігровими відеокартами є перераховані вище, від компанії NVIDIA.
Пропонуємо подивитися на показники FPS в дозволі Full HD на відкритих NVIDIA:
Процесор
Другим за важливістю компонентом є процесор. Це найголовніший компонент для обчислювальних задач, створення контенту. Продуктивність процесора залежить від кількості ядер, потоків і архітектури. З кожним поколінням архітектура поліпшується, тому потрібно купувати ігровий ПК з процесором останнього покоління.
Лінійка процесорів Intel Core 10-го покоління починається з моделі Core i3-10100F з 4-ма ядрами і 8-ма потоками, і закінчується процесором Core i9-10900K з 10-ю ядрами і 20-ю потоками. Процесора i3 може не вистачати, а i9 буде зайвим, зверніть увагу на Core i5 і Core i7. Суфікс «K» в назві процесора означає, що він володіє розблокованим множником і його можна розігнати. А суфікс «F», що у нього немає вбудованого відеоядра, яке вам і не знадобиться, адже в ігровому комп'ютері завжди є дискретна відеокарта, а ви заощадите. Тому має сенс вибирати ПК з таким процесором.
Лінійка процесорів AMD Ryzen 5000-ої серії починається з моделі Ryzen 5 5600X з 6-ю ядрами і 12-ю потоками, і закінчується процесором Ryzen 9 5950X з 16-ю ядрами і 32-я потоками. Ryzen 9 зайвий для ігор, вибирайте Ryzen 5 і Ryzen 7. Процесори Ryzen мають високу продуктивність в багатопоточних завданнях. Суфікс «X» означає, що ця версія процесора трохи швидше тієї, що без «X».
Оперативна пам'ять
Найсучасніший тип оперативної пам'яті - DDR4, прийшовши на зміну DDR3. Вона працює на більш високій частоті - від 2400 МГц і вище. Сучасні процесори Intel підтримують частоту до 2666 МГц, а AMD до 3200 МГц. Тому оптимальна частота, якщо ви не збираєтеся займатися розгоном комп'ютера - 3200 МГц.
Об'єм оперативної пам'яті, достатній на поточний рік - 16 ГБ. Якщо бюджет підтискає, то можна взяти і 8 ГБ (а в майбутньому збільшити), але цього буде не вистачати в багатьох сучасних іграх, що призведе до фризів в іграх.
Накопичувач: SSD і HDD
У 2021 року будь комп'ютер, не тільки ігровий, зобов'язаний мати SSD-накопичувач. Ціна на них зараз вже не велика, а користь дуже істотна. Завдяки йому операційна система, програми, ігри, файли, що знаходяться на твердотільному накопичувачі будуть завантажуватися миттєво. Мінімальний обсяг для ігрового комп'ютера - 240 - 256 ГБ, цього вистачить для ОС, програм і декількох великих ігор.
SDD бувають двох форматів:
SATA - найпоширеніший формат з межею швидкості в 600 МБ / с. Варто набагато дешевше, ніж SSD типу M.2.
M.2 - більш сучасний формат, при якому SSD-накопичувач вставляється в роз'єм на материнській платі і займає менше місця. Коштує дорожче, ніж SATA-SSD. Швидкість досягає 3200 МБ / с.
Оптимальним варіантом є установка зв'язки SSD + HDD. На першому буде система, програми та ігри, а на HDD розташуються игри, не вимогливі до накопичувача, документи, зображення, відео та аудіо.
Блок живлення, охолодження і корпус
Один з основних параметрів блоку живлення - його енергоефективність (ККД). Чим вище ККД, тим менше тепла йому треба відводити і, відповідно, тим менше йому потрібно охолодження і блок живлення буде працювати тихіше. Існує програма сертифікації 80 PLUS, згідно з якою стандарту відповідають блоки живлення з енергоефективністю не менше 80% при навантаженні в 20%, 50% і 100%. Є кілька рівнів сертифікації: 80 Plus, 80 Plus Bronze, 80 Plus Silver, 80 Plus Gold, 80 Plus Platinum і 80 Plus Titanium. Чим вище рівень, тим вище енергоефективність блоку живлення.
Потужність блоку живлення також впливає на рівень шуму. Чим більше запас потужності, тим менше навантаження він отримує і тим менше буде потрібно охолодження. Вентилятор в такому випадку буде працювати тихіше, на низьких оборотах.
На рівень шуму впливає і охолодження. Чим більше вентилятори за розміром, чим менше оборотів вони роблять і тим менше шуму. Запас в системі охолодження дозволить розігнати або оновити комп'ютер без її заміни. Охолодження підбирається в залежності від процесора, воно повинно ефективно охолоджувати його, навіть при повному навантаженні.
Корпус вибирається за зовнішнім виглядом і системі вентиляції. Чим краще проходить повітряний потік, тим менше навантажуються і шумлять вентилятори. Якщо хочете знизити рівень шуму, вибирайте корпусу з шумопоглинанням, наприклад від компаній beQuiet! або Fractal Design.
https://technogeek.com.ua/p1340961064-igrovoj-kompyuter-intel.html
- Топові ігрові процесори 2024 року: Який обрати для максимальної продуктивності?Топові ігрові процесори 2024 року: Який обрати для максимальної продуктивності?Повна версія статті